Po-Pá 7:00 - 15:00

/
/
Dotace na tepelné čerpadlo 2023

Dotace na tepelné čerpadlo 2023

Kotlíková dotace a Nová zelená úsporám pokračují v roce 2023 stejně tak, jako minulý rok. Díky tomu můžete dotace na tepelné čerpadlo pořídit za výhodnější podmínky. Jedna se změn se týká kotlíkových dotací, které jsou zvýhodněné pro nízkopříjmové domácnosti.

Pro domácnosti se standardním příjmem je dotace na tepelné čerpadlo 80 000,- a pro nízkopříjmové 180 000,- korun. Chtěli byste dotaci? Pojďme si je projít.

Kotlíková dotace na tepelné čerpadlo

Dotace pro nízkopříjmové domácnosti pokryjí až 95% všech nákladů a týkají se kotlů 1. a 2. emisní třídy montované od 1. ledna 2021.

Dotaci vyřizují lidé, jejichž průměrný, čistý příjem nepřesahuje 170 900,- korun na osobu v domácnosti. Děti a nezletilí studenti do 26 let započítáváme s nulovým příjmem přesto, že by vydělávali. Další výjimkou jsou důchodci se starobním příjmem nebo lidé, kteří pobírají invalidní důchod 3. stupně – ti dostanou dotaci automaticky.

Do kalkulace se započítávají pouze běžné příjmy, tedy zdanitelný příjem, důchody a vybrané typy dávek.

Pakliže počítáme s otcem, který vydělává 50 tisíc korun měsíčně a má manželku na mateřské se dvěma dětmi, jejich čistý, roční příjem bude 600 000,- (12x 50 000) korun ročně. Mají tedy na dotaci právo, protože 4 x 170 900,- korun je 683 600,- korun.

Pro ostatní, kteří na dotaci nedosahují, je k dispozici 80 000,- příspěvek na výměnu starého kotle za nové, ekologické vytápění.

Více informací naleznete zde.
Nevíte si rady? Kontaktujte nás skrze kontaktní formulář a my Vám s radostí pomůžeme!

Dotace Nová zelená úsporám

V tomto případě dostanou dotaci všechny domácnosti bez ohledu na příjem. Hlavní premisou je využití vícero opatření, aby byl dům více energeticky úsporný.

Výše dotace se tedy odvíjí od toho, kolik těchto úsporných opatření si zvolíte. V případě, že budete objekt pouze zateplovat, bude výše dotace nižší, než-li když budete montovat se zateplením i tepelné čerpadlo.

Pokud byste zvolili tepelné čerpadlo pro vytápění i ohřev teplé užitkové vody, bude výše dotace 100 000,- korun. Bez ohřevu užitkové vody je výše dotace 80 000,- korun. Pro systémy vzduch x vzduch na vytápění dostanete 60 000,- korun.

Více informací ohledně NZÚ naleznete zde.
Nevíte si rady? Kontaktujte nás skrze kontaktní formulář a my Vám s radostí pomůžeme!

Pokud si stále nejste jistí, podívejte se na článek „Proč tepelné čerpadlo“ zde.

Další články

Nová Zelená Úsporám

Číst dále >>

Nová zelená úsporám light

Nová Zelená Úsporám Light jako příležitost pro každého

Číst dále >>

Je tepelné čerpadlo hlučné?

Číst dále >>